V týdnu od 19. do 23.října 2015 se celá škola zapojila do projektu s jablíčky. Napříč všemi vyučovacími předměty děti jablka počítaly, kreslily, vyráběly, psaly a četly o nich, cvičily s nimi, zpívaly písničky a dověděly se spoustu zajímavých informací. Největším lákadlem bylo odpolední štrúdlování. Zaměstnanci školy a jídelny zajistili žákům potřebné materiály a pomoc při pečení. Páťáci ve středu dopoledne loupali a krájeli jablka, která nám poté ve školní jídelně nastrouhali. Pečení vypuklo v 15 hodin a protože dětem ani jejich doprovodu rozhodně nechyběl elán, málem došly zásoby listového těsta. Čekání na upečené pochoutky si děti krátily výrobou závěsných papírových ozdob – jablíček. Všichni si na štrúdlech pochutnali, některé odnesli domů a zbylé druhý den snědli na svačinku. Celá týdenní akce byla zakončena soutěží o nejhezčí nakreslené nebo vyrobené jablko. Bylo téměř nemožné vybrat ze sedmdesáti vystavených výrobků jen pár vítězů. Dětské nápady byly úžasné! Porota nakonec udělila všem zúčastněným malou odměnu, účastnický list a těm obzvláště povedeným – a bylo jich víc než padesát – ještě čokoládu. Těšíme se na další stejně úspěšnou akci.