Ve středu 27.5. jsme na naší škole přivítali děti a jejich paní učitelky ze speciální školy v Ostravě. Na jejich příjezd jsme se svědomitě připravovali – děti z výtvarného kroužku vyrobily malé dárečky v podobě papírového broučka pro štěstí, děti ve všech třídách se učily znakovat prstovou abecedu pro hluchoněmé, seznámily se s písní Hany Zagorové – Za každou chvíli s tebou platím, ve vyučování v rámci výtvarné výchovy zkoušely malovat obrázky jinou částí těla než jen rukou.
V den našeho setkání jsme se s našimi novými kamarády společně přivítali pozdravem ve znakové řeči. Jeden z kamarádů Patrik, hluchoněmý chlapec, měl pro nás připravenou básničku ve znakovém jazyce. Na oplátku nám všem zazpívala Viktorka (4.třída) písničku H.Zagorové.
Poté jsme se rozešli do tříd, kde jsme ve skupinách s našimi kamarády hráli poznávací hry, společně si zazpívali, tvořili květinové zápichy z vařeček a vybarvovali obrázky různými částmi těla. V tělocvičně jsme hráli netradiční pohybové hry – děti si vyzkoušely hry bez používání některé části těla. Na závěr jsme si zatancovali na oblíbené písně dětí jako Gummy bear, Mosa, mosa apod.
Dopoledne plné her, zábavy a různých činností uběhlo velice rychle a nastal čas se rozloučit. Na všech dětech bylo znát, že činnosti s dětmi ze speciální školy je moc bavily a proto nebylo lehké se s nimi rozloučit.
Naši noví kamarádi si odnesli od dětí broučky pro štěstí a květinové zápichy z vařeček. A protože setkání s dětmi z ostravské školy se nám vydařilo a děti navázaly nové kamarádské vztahy, určitě se s nimi zase setkáme.