V úterý 20.12.2016 vyrazilo družstvo našich nejlepších šachistů na turnaj O šachového krále a královnu. Tento turnaj se už tradičně hraje v Žabni mezi školami Regionu Slezská brána. Naši školu reprezentovalo družstvo ve složení: Viktorka Buchtová /1.tř./, Bertík Buchta /3.tř./, Samuel Bednář /3.tř./, Matěj Kolář /3.tř./, Zdeněk Přibyl /3.tř./ a Matěj Novotný /5.tř./. I když máme výborné šachisty, takový úspěch nikdo nečekal. Získali jsme 1.místo v celkovém pořadí družstev! 1.místo mezi jednotlivci vybojovala Viktorka Buchtová z 1.třídy, která si dovezla i pohár za nejlepší umístění mezi dívkami – tedy královna šachové turnaje. A Bertík Buchta ze 3.třídy si vyzvedl pohár za 2.místo. Přejeme našim šachistům spoustu dalších stejně velkých úspěchů!                                                                                           Zároveň děkujeme rodičům – p.Buchtové a p.Bednářovi za dopravu dětí do Žabně a zpět.