V pátek 20.května se žáci 5.třídy přesunuli do Vratimova. Probíhal tam totiž další ročník vědomostní soutěže Křížem krážem Slezskou branou. Soutěžili žáci všech škol našeho regionu: Paskova, Řepišť, Sedlišť, Sviadnova, Šenova, Václavovic, Vratimova a Žabně. Ve třech soutěžních kolech dokazovali žáci své znalosti o přírodě regionu. Připravovali se z nové knihy Příroda regionu Slezská brána, kterou opatřili učitelé také pracovními listy.  Získané znalosti žáků byly vynikající. V kategorii starších  zvítězili žáci ZŠ Šenov, žáky 1.stupně porazili zástupci ZŠ Paskov. Naši páťáci museli navíc bojovat o 3.místo se žáky Sviadnova. Vznikl tak zajímavý souboj „chlapců v červeném“ s „děvčaty ve žlutém“. Ve třetí rozstřelové otázce však byli kluci lepší. Letos jsme tedy odešli bez medaile. I přesto žáci podali výborné výkony a neudělali naší škole ostudu. Spolužáci jim důkladně fandili a podporovali je plakáty a slogany vlastní výroby. O přestávce se diváci také zapojili do soutěže ve skládání názvů rostlin a živočichů. Všem gratulujeme a těšíme se nejen na výlet po regionu, ale i na další ročník této soutěže.